Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
DrukarniewPolsce.pl

Drukarnia Projekt S.C.

zobacz
DrukarniewPolsce.pl

Drukarnia LETICA

zobacz
Poleć nas innym
Aktualności

Na jakich materiałach można drukować nadruki?

30-12-2019

Nadruk to najlepsze rozwiązanie, gdy chcemy nadać jakiemuś przedmiotowi oryginalności i wyjątkowości. Dzięki spersonalizowanej grafice i identyfikacji wizualnej można w kilka chwil zmienić zwykłą rzecz w bardzo nietuzinkową i niespotykaną. Sprawdza się to zwłaszcza w projektowaniu kolekcji odzieży albo gadżetów reklamowych dla firm. Doskonale wiadomo, że każda osoba chciałaby nosić lub otrzymać coś, co wyróżnia się i jest dobrze zrobione.

Nadruk to najlepsze rozwiązanie, gdy chcemy nadać jakiemuś przedmiotowi oryginalności i wyjątkowości. Dzięki spersonalizowanej grafice i identyfikacji wizualnej można w kilka chwil zmienić zwykłą rzecz w niespotykaną. Sprawdza się to zwłaszcza w projektowaniu kolekcji odzieży albo gadżetów reklamowych dla firm. Doskonale wiadomo, że każda osoba chciałaby nosić lub otrzymać coś, co wyróżnia się i jest dobrze zrobione.

Istnieje wiele sposobów na to, aby profesjonalnie ozdobić tekstylia. Technika druku zależy od tego, jaki efekt chce się osiągnąć. Wybór techniki determinuje też materiał, na który dana grafika ma być naniesiona. To bardzo ważna kwestia ponieważ od jego rodzaju zależy chociażby to, czy kolor przyjmie się dobrze i czy będzie trwały.

Na jakie materiały najlepiej nanosić nadruk? Jaki sposób drukowania będzie dobrym rozwiązaniem? W dzisiejszym artykule Multicolor postara się to sprawdzić. Zapraszamy do lektury!

Dostępne metody druku – jaki sposób warto wybrać?

Nie wszystkie tkaniny i tworzywa dobrze przyjmują nanoszone na ich powierzchnię grafiki. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby klient mógł zasięgnąć porady firmy doświadczonej i dobrze orientującej się w technikach drukarskich. Metoda druku i rodzaj farby muszą być koniecznie dopasowane do materiału, który mają pokrywać.

Obecnie na rynku można znaleźć wiele ofert druku i, jeśli nie jest się znawcą tematu, naprawdę łatwo się pogubić. Na przykład termonadruk polega na termicznym wgrzaniu grafiki w powierzchnię materiału. Jest to metoda bardziej opłacalna w przypadku mniejszego nakładu. Charakteryzuje się też mniejszą trwałością i odpornością na mechaniczne urazy. Z kolei haft komputerowy jest trwały i atrakcyjny wizualnie, ale czasochłonny i mniej opłacalny. Druk cyfrowy, flock i flex to także oryginalne metody, ale ich cena także jest wysoka. Co więc wybrać?

Sitodruk - najbardziej opłacalna i pewna inwestycja dla Twojej firmy

Sitodruk to najbardziej powszechna technika druku, która od lat dominuje na rynku. Jest to spowodowane licznymi zaletami i udogodnieniami, jakie gwarantuje jego wybór. Dzięki swoim właściwościom jest szczególnie często typowany przez projektantów ubrań i właścicieli dużych firm, którzy używają go do ozdabiania odzieży i artykułów reklamowych.

Na czym polega sitodruk? To metoda druku, do której używa się specjalnych matryc. Przypominają one ramę z siatką, przez której oczka farba przedostaje się na materiał. Następnie siatka jest przyciskana, a barwnik wnika głęboko w strukturę danej powierzchni. Metoda nakładania kolorów w sitodruku idealnie sprawdza się w przypadku prostych grafik bez przejść tonalnych. Najlepiej drukować na tkaninach, chociaż można go też użyć na drewnie czy tworzywach sztucznych. Ważne jest, aby materiał miał stosunkowo gładką powierzchnię.

Zalety sitodruku, które pomogą podjąć Ci decyzję:

  • Trwałość

Nadruk wykonany tą metodą jest wysoce odporny na temperaturę, wodę, uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne. Decydując się na sitodruk można mieć pewność, że kolor i faktura grafiki pozostaną nienaruszone.

  • Opłacalność

Sitodruk opłaca się szczególnie przy produkcji odzieży lub innych przedmiotów na dużą skalę. Koszt jednostkowy nie jest tak atrakcyjny, w przeciwieństwie do większego nakładu. To idealne rozwiązanie dla firm, które potrzebują dużych ilości w korzystnych cenach.

  • Szybkość i hurtowe ilości

Metoda druku sitowego umożliwia wytworzenie hurtowych ilości produktów. Dodatkowo jej użycie zapewnia dużo szybsze realizacje niż użycie haftu, czy jakiejkolwiek innej metody druku. W Multicolor duże moce przerobowe pozwalają na zadrukowanie nawet 10000 sztuk przedmiotów dziennie!

  • Elastyczność

Sitodruk umożliwia nadruk na materiałach różnego rodzaju, klient ma więc dużą dowolność przy wyborze przedmiotów, które chce zadrukować. Tę metodę najczęściej stosuje się na materiałach odzieżowych, ale dobrze sprawdza się też na papierze, plastiku czy drewnie.

  • Estetyka

Jeżeli chodzi o odzież i inne tekstylia, walory estetyczne są szczególnie ważne. Decydując się na sitodruk można czuć się całkowicie spokojnie – zapewnia on nie tylko nasycone i świetnie oddane barwy, ale także doskonałe krycie oraz trwałe wykonanie na bardzo wysokim poziomie.

Multicolor – oferta dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb

Od 1977 roku Multicolor oferuje różnorodne techniki druku i ozdabiania tekstyliów. Profesjonalnie doradzamy na jaki rodzaj wydruku i materiałów się zdecydować. Wiele lat pracy pozwoliło nam zdobyć doświadczenie i kompetencje, dzięki którym możemy wybrać dla naszych klientów najlepsze rozwiązanie.

Nasi klienci to nie tylko duże firmy, ale też dopiero zaczynający swoją przygodę przedsiębiorcy. Współpracujemy zarówno z producentami gadżetów reklamowych, jak i projektantami mody. Dla nich wszystkich perfekcyjna jakość, terminowość i opłacalna cena to priorytety. Dla nas również. Wykonujemy nadruki profesjonalnie, szybko i z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Skontaktuj się z nami – zrealizujemy Twoją wizję tak, jak chcesz!

mptrzetelnidrupapostprint-leipzigmewaremadays 2020poligrafiaexpoexpoopakowaniawarsawpackexpoopakowania2018